Apie analitikų nepriklausomumą, arba Amerikiečių nuotykiai Rusijoje

Kaip praneša Bloomberg, JAV investicinio banko Goldman Sachs šefas Llloyd Blankfein telefonu atsiprašė Rusijos Vneštorgbank (VTB) vado Andrejaus Kostino už Goldman analitiko praėjusią savaitę išleistą rekomendaciją “Parduoti” VTB akcijas. Per tą laiką VTB kaina rinkoje nukrito daugiau nei 10%. Be abejo, bendras pastarojo meto rinkų pesimizmas bankinio sektoriaus atžvilgiu čia turbūt suvaidino lemiamą vaidmenį, tačiau Goldman rekomendacija prie to turbūt irgi nemažai prisidėjo. Natūralu – kai vienas iš IPO organizatorių nepraėjus nei trims mėnesiams paskelbia “Sell” rekomendaciją, tai sukelia rimtų abejonių dėl tos akcijos perspektyvų.
Na,.. nebent analitikai išteisų yra visiškai nepriklausomi nuo IPO organizuojančių bankininkų. Tačiau pastarasis p.Blankfeino žestas verčia tuo suabejoti. Niekam nepaslaptis, kad Rusijos, Ukrainos analitikai yra itin linkę leisti teigiamas rekomendacijas apie akcijas, kurių paketus tuo pačiu metu stengiasi parduoti jų kolegos. Kaip taikliai pastebėjo vienas rinkos dalyvis,

“If Goldman is not prepared to support stocks post-IPO, there are plenty of other underwriters that will.”

Visgi gaila, jei toks garbingas bankas kaip Godman Sachs irgi būtų linkęs “parsiduoti už šaukštą košės”.

Author: Donatas

Paklauskit tų, kurie mane pažįsta.

6 thoughts on “Apie analitikų nepriklausomumą, arba Amerikiečių nuotykiai Rusijoje”

  1. Donatai, atsiprase tai dar nereiskia kad liepe pakeisti rekomendacija. Blankfeinas l.teisingai daro, nes imonems is trecio pasaulio sunku isaiskinti, kodel analitikai turi buti nepriklausomi :). Belieka atsiprasyti.

  2. Duokdie. :) Bet spėju, Blankfeinas slapta norėtų, kad tos rekomendacijos nebūtų buvę. O tai dabar atsidūrė situacijoj, kai stengiasi ir vilką pasotinti, ir avį išsaugoti.

  3. Klausimas ar norejo, ir klausimas is ko GS daugiau pinigu uzdirba – sales & trading ar rusisku IPO. (hint – S&T ;))

  4. Amero.
    Sitas zodis neuzilgo bus placiai naudojamas:)
    (monetos jau kaldinamos ir kai kas.. jau mate orginalus:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *