Aurora Holding hf

Paskutiniu metu susilaukiu nemažai klausimų apie tai, ką dabar su Petru veikiam, ir kaip esam susiję su MP Banku.

Su MP Investicinio Banko įkūrėju ir pagrindiniu akcininku Margeir Petursson turėjau garbės susipažinti dar 2003-ųjų viduryje. Palaipsniui dalykiniai santykiai peraugo į draugiškus: reguliariai bediskutuojant prie vyno taurės apie rinkas ir finansus, pastebėjom, kad daugeliu atveju turim panašų požiūrį į investavimo filosofiją ir netgi finansų institucijų vadybą. Todėl, praėjusių metų pabaigoje iš Margeir atėjusi iniciatyva apie investicinės bendrovės steigimą pasirodė ne tik patraukli, bet ir gana natūrali.
Taip gimė Aurora Holding, Islandijoje registruota akcinė bendrovė. Auroros steigėjas buvo MP Investment Bank. Iškart po to jos kapitalas buvo padidintas iki 30 mln. eurų, išleidžiant akcijas, kurias įsigijo įvairūs islandų investuotojai – MP Banko klientai.
Tokiu būdu, šiandien Aurora Holding yra nepriklausoma bendrovė, kuriai MP Bankas teikia tam tikras paslaugas (apskaitos, tarpininkavimo ir pan.). Kompanijoje dirba du darbuotojai (Petras ir aš). Jos veiklos pobūdis ir strategija – investuoti turimas lėšas Rytų Europos rinkose (tiek akcijų, tiek obligacijų). Aurora formaliai neturi finansų institucijos statuso, todėl jai netaikomi investavimo apribojimai, būdingi bankams, maklerio įmonėms ar atviriems investiciniams fondams: ji gali skolintis pinigus, pardavinėti skolintas akcijas, prekiauti išvestiniais instrumentais, o diversifikavimo apribojimus nusistatėm patys ir patvirtinom valdyboje.

Vilniuje Aurora Holding yra įsikūrisi Rūdninkų g. 18/2, tačiau ši adresą kol kas daugiausia naudojame paštui, siuntiniams ir rimtesniems susitikimams, o daugiausiai laiko praleidžiame dirbdami namie arba kelyje.

Deja turiu nuliūdinti tuos, kurie jau šiandien norėtų įsigyti Auroros akcijų: ji nėra viešai kotiruojama, o ir naujų akcijų privačiai pasiūlyti kol kas neplanuoja. Vis dėlto, ketinimų tai padaryti ateityje yra, bet apie tai kalbėti dar ankstoka.

Author: Donatas

Paklauskit tų, kurie mane pažįsta.

16 thoughts on “Aurora Holding hf”

 1. Nu va… :-(

  Tai, kaip suprantu, Auroros uzdirbta pelna (is akciju ir obligaciju) pasiima tik Auroros akcininkai ir kito budo nera…
  Norint “gauti” Auroros pelno dali reikia tapti akcininku…
  O tam kol kas jokiu galimybiu nera… Ar as teisus?

 2. Sveiki,
  Gal netycia turit uzsilikusia pasiruosimo medziaga del finansu maklerio licencijos gavimo, ir galetumete ja pasidalinti? Buciau labai dekingas. Jei ne – tai gal keleta zodeliu apie pati egzamina, ta prasme, sunkus ar ne, ar kur akcentuoti demesi ir pan.
  Aciu.

 3. Eugenijui: Maklerio egzaminą laikiau dar 1997-ais. Visai kita tvarka buvo. Kaip dabar – nelabai ir žinau…

 4. dariui: Aurora Holding yra investicinė bendrovė ir valdo tik savo aktyvus. Portfelio valdymo paslaugos (kaip beje ir jokių kitų paslaugų) ji neteikia.

 5. na jei Jus neteikiat jokiu paslaugu, o valdot tik savo aktyvus, tai kokia cia investicine bendrove :) UAB’as geriausiu atveju :)
  sorry uz sarkazma, o jei rimtai, tai ar yra kazkokiu planu teikti paslaugas platesniam ratui?
  aciu

 6. Donatai,
  labai idomu kokia Tavo nuomone, ar rinka atsigauna ar tik techninis atsokimas ?
  aciu

 7. to silver:

  tai ir yra elementarus UAB’as kaip ir “Hermis Capital”. Tai, kad neteikia viesai paslaugu yra tik ju privalumas, leisiantis pasiekti geru rezultatu. Visu pirma nereikia derinti su prieziuros institucijom ir jokie 5 tukstanciu Lt investuotojai tau neskambina ir neklausia kas 2 val. “kodel krenta?”

  Sekmes, Donatai, pasirinkimas teisingas, forma teisinga, zmones irgi. Jei dar bus rinka palanki, dar ir rimtai praturtesit

 8. pakomentuokite prasau savo naujausia isigijima – Stumbro akcijas, aisku, jei galite.

 9. Laba diena,
  noreciau paklausti,kokie reikalavimai yra steigiant FMĮ? Klausiu,nes manau kad turetumete zinoti :) aciu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *