2011.01.16

Bonus time, baby!

Aah… bonusų metas! Ir kodėl visi jie taip pyksta? Kartais susimąstau – kokią pridėtinę vertę visuomenei mes sukuriame. Na taip, finansininkai nestato tiltų, negelbsti gyvybių ir nekepa duonos. Universitete mane mokė, kad rinkos spekuliantai, nepaisant prieštaringos visuomenės nuomonės, visgi atlieka tam tikrą naudingą vaidmenį – sukuria pačią rinką. Rinką, kuri egzistuoja nuolat, pasiruošusią bet kada suteikti kainą norintiems pirkti ir parduoti. Rinką, be kurios neįsivaizduotume, taupymo ir skolinimo (taip taip, kalbu apie jūsų pensiją). Jau girdžiu jus klausiant – bet ar už šią paslaugą verta tiek mokėti? Turiu savą teoriją šia tema. Kiekviena profesija reikalauja tam tikrų būdo savybių. Šachtininkai turi būti stiprūs ir ištvermmingi, bet iš jų nereikalaujame gilaus kūribiškumo ir subtilaus skonio. Tie, kas sukiojasi finansų rinkose ilgesnį laiką, supranta, kad uždirbti iš spekuliacijų yra sunku – tai reikalauja įžvalgos, gebėjimo surinkti ir apdoroti informaciją, bet svarbiausia – noro prisiimti riziką ir po to ramiai miegoti naktį. Na ir, žinoma, sėkmės, kuri dažnai būna įnoringa ir trumapalikė. Gal todėl nenuostabu, kad šie žmonės, pagavę sėkmę už uodegos, siekia iš tos akimirkos paimti kiek įmanoma daugiau, nes neaišku, kada pasitaikys kitas šansas.
Ir dar. Kažkada vienas bičiulis manęs paklausė – jei fondų valdytojams taip sunkiai sekasi aplenkti rinką, už ką jiems mokame? Tada juokais atsakiau, kad turbūt už tai, kad būtų ką apkaltinti, kai rinka nukris. Bet galbūt tame yra dalis tiesos?

Share

No Responses to “Bonus time, baby!”

 1. Albertas Agejevas:

  Spekuliantai sukuria tik spekuliacijų rinką. Butų ar transporto priemonių neperkam impulsyviai ir dažnai, bet visgi jų rinkos yra ir jos veikia. Jose yra spekuliantų, bet daugelis rinkos dalyvių išreikštinai stengiasi išvengti tarpininkų tiek pirkdami tiek pardudami, ir dažnai tai pavyksta.


  comment at 16. January 2011
 2. Pykstantis:

  Jei spekuliuoji savo pinigais – tai premiją tau moka rinka (jei esi sėkmingas).

  Jei spekuliuoji klientų pinigais ir juos praloši, tai, be atlyginimo, vistiek gauni dar ir premiją.
  Štai dėl tokio akibrokšto “jie” ir pyksta.


  comment at 17. January 2011
 3. investor:

  per tuos “valdytojus” gaunancius “bonusus” ir krizes kyla…


  comment at 03. March 2011

Leave a Reply


XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>