Kai 2008-09 metais Lietuvoje tarpbankinės rinkos palūkanos Vilibor iššovė į neregėtas aukštumas ir tokiu būdu pagadino gyvenimą ne vienam būsto paskolą pasiėmusiam piliečiui, pradėta garsiai kalbėti apie tai, kad Vilibor tėra žaisliukas “piktųjų bankininkų” rankose, kad 6 mėnesių skolinimo sandorių išvis nebūna ir šios trukmės Vilibor bankai nustato “iš lempos”.
FT Alphaville cituoja Europos atpirkimo sandorių (repo) rinkos guru Richard Comotto (turėjau garbės bekrimsdamas mokslus sėdėti jo paskaitose), jog įkaitu neužtikrintas tarpbankinis skolinimas Europoje baigia išnykti (repo naudai), o 6 mėnesių Euribor irgi tėra pagrįstas vidiniais bankų modeliais ir spėjimais “už kiek jie skolintų, jei skolintų”:

…You would have had difficulty to borrow for 12 months.There’s no business, at those levels. None at all. So what have they been quoting? It’s their best judgment where the rate would be if it was used — according to their models. It’s based on rates implicit in other transactions. It’s a very very difficult thing to assess. And six months is now a very long time in unsecured lending.

Kaip danguje, taip ir ant žemės…

Share

4 Responses to “Euribor: ne šventieji puodus lipdo”

 1. leo:

  LIBOR jau verciasi kaip London Interbank Offered Rate. Offered. Kai rinkoje dingsta likvidumas ir visi atsiima kotiruotes, kuris nors bankas suformuoja kazkoki nesamoninga “offeri”, uz kuri zino, kad niekas nenores sudaryti sandorio ir paskelbia. Taip susiformuoja offered rate.


  comment at 17. August 2010
 2. galvazmogupuosia:

  Frejau,
  ne į temą, bet tik dėl to, kad neturim tamstos kontaktų. Norime pakviesti Jus į blogerišką commonsense.lt gimtadienį šį penktadienį “Alaus namuose”.
  Detalės čia: http://www.commonsense.lt/2010/08/06/skaitai-vadinasi-gavai-pakvietima-i-commonsense-lt-gimtadieni/

  Būt smagu susimatyt.


  comment at 18. August 2010
 3. Nauticalis:

  Dar būtų įdomu įdėti kitus veiksnius, apie tai kalbant, ir kaip jei veikia “nustatymo iš lubų“ VILIBOR mechanizmą: LTL susiejimas su EUR bei oligopolizuota bankų rinka Lietuvoje. Ir kaip gerb. Šarkinas sumažino būtinų rezervų proc., ir kodėl. Matyt, tikėjosi tokiomis priemonėmis, neva, numušti VILIBOR? ;) Juokinga, kad jis pats to niekad nesakė (kiek sekiau), tačiau žiniasklaidoje užteko “ekskertų“, tuos ketinimus jam geranoriškai (sic!) pripaišančių.


  comment at 20. August 2010
 4. apranga internetu:

  mires blogas


  comment at 02. November 2010

Leave a Reply


XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>