Šią savaitę į pasaulines akcijų rinkas pagaliau atėjo ilgai laukta korekcija. Tikėjausi ir laukiau jos jau nuo Naujųjų, nes jau tada daugelis akcijų, kurias iki tol laikiau potencialiais pirkiniais, atrodė pernelyg brangios. Vis dėlto, per tuos du mėnesius jos šoketelėjo aukštyn dar dviženkliais procentiniais dydžiais. Ir kaip visada būna tokiais atvejais, rinka “lūžta” kaip tik tada, kai jau pradedi pasiduoti vyraujančioms nuotaikoms, nes būti “pesimistu” vidury euforijos ne tik nepopuliaru, bet ir psichologiškai sunku. Ypač, kai jauti įdėmų savo investuotojų žvilgsnį pakaušyje. Taigi šįkart korekcija pasirodė pačiu laiku – dar nespėjus spjauti į visus principus ir šokti ant bangos (ačiū Petrui už pagalbą ;-) ).
Ir vėlgi, kaip dažnai būna tokiais atvejais, šiandien visi bando ieškoti tokio staigaus kritimo priežasčių. Dažniausiai minimas kaltininkas – Kinija. Kitos versijos: Iranas, Greenspanas, palūkanų pakėlimas Japonijoje… Tačiau visi šie rizikos faktoriai egzistavo ir anksčiau. Tik galbūt į juos buvo dažniau numojama ranka. Šiandien jie – verslo naujienų antraštėse. Mano galva, priežastis paprastesnė: tiesiog kurį laiką buvo pamiršta įskaičiuoti “rizikos premiją” į akcijų vertinimus (jei tokie vertinimai pastaruoju metu išvis buvo daromi).
Nepaisant to, vistiek manau, kad žiūrint fundamentaliai į kelerių metų perspektyvą, besivystančios rinkos turi gerą augimo potencialą, tačiau šiuo momentu kainoms dar reiktų šiek tiek nukristi, kad kompensuoti investuotojų vėl prisimintas rizikas. Matyt pats laikas atsargiai pradėti pirkti…
Ir vėl, po laiko gudrūs. O anksčiau savo „tikėjimais“ pasidalinti.. neetiška?
To Anonymous:
Siaip jau 2007-01-05 buvo komentaras apie tai, be to ir tekste yra linkas. O kritikuot kitus ir ypac po anonimo kauke yra lengviausia. Kaip sakoma, treneriais (kritikais) tampa tie, kurie nepakankamai gerai zaidzia:)
Pasauline korekcija tai tikrai, manau, kad paciu laiku, be to neaisku ar issipildys daugumos eknonomistu optimistines 2007 prognozes issakytos Davose: “Strong growth in Europe and the Asia Pacific region should balance a possible slowdown in the US”.
Rimto pagrindo sunerimti, manau, suteikia sios savaites ‘geros’ naujienos is USA: The Q4 GDP growth estimate was revised from 3.5% to 2.2%, be to idomu tai, kad triju biggest securities firms (2006 uzdirbusios rekordinius $24.5 billion: didesnis pelnas ~ didesne prisiimama rizika) Goldman Sachs, Merrill Lynch, Morgan Stanley traderiai (darbuotojai) kredito rizika vertina ne ka geriau (tik dviem lygiais auksciau) nei junk bonds: Prices for credit-default swaps linked to the bonds of the New York investment banks this week traded at levels that equate to debt ratings of Baa2 (Source: Moody’s Investors Service).
Manau bent jau iki siu metu galo turetumem sulaukt ‘hard landing’ (recession) for the USA economy ir nors ~40-50% pasaulio GDP jau sukuriama emerging economies, tai neabejotinai itakos pasaulio rinkas.
Laikas atsargiai pradeti pirkti? Bet hmmm… kainoms dar reiktu siek tiek nukristi?
Tai gal geriau dar paspausti ant OMX ,ypac po siandieniniu JAV nuotaiku?Tada kainos bus dar patrauklesnes?:)
Donatai,
noriu paklausti tiesiai-sviesiai, ar UKB akcijos kaina 4,30Lt tavo akimis pervertinta ar neivertinta?
2 letay: Pirkti kainoms krentant yra daug lengviau, nei kylant, ypač ne itin likvidžiose rinkose/pozicijose. Bent jau man.
2 ?: Šiai dienai mano subjektyviu vertinimu UKB fair value yra apie 3,90-4,00 Lt.
2 regulators: Tai nėra rekomendacija ar pasiūlymas pirkti/parduoti akcijas. ;)
Donatai,
O kokia nuomone apie ex.darbdaviu “mamyte” IVL? Kokia tavo nuomone IVL fair value?
As labai ieskojau, nu bet niekaip neradau augancio holdingo su P/E 10…:) o butent tiek siai dienai vertinama IVL.
Zmoniu apetitas auga bevalgant:)
Kaip paskutinis arba ? klausimas susijes su tema:
Responses to “Išpardavimas – Made in China?”
Donatai,
kaip ten jus susije su MPB (jei nepaslaptis zinoma)?
Girdejau, kad MPB Lietuvoje kazkokius uzdarus fondus kuria/ikure…
Gal zinai, kur daugiau info apie tai rasti?
p.s. galima ir i emaila atsakyti… :-)
Jo, ir as su malonumu ideciau pinigus i koki fonda valdoma D.Frejaus…
jo, ko gero reiks ir man Frejaus fondukais pasidometi. Idomu.
ss:
Tai kad D.Frejus fonduku pasirodo neplatina… :-(
Donatai, rasai kad:
“Matyt pats laikas atsargiai pradėti pirkti”
O kaip tavo nuomone teiginys :
“Nepirkite krentancioj rinkoj” ?
Bambolino, panasus klausimas ir atsakymas i ji jau buvo:
“Pirkti kainoms krentant yra daug lengviau, nei kylant, ypač ne itin likvidžiose rinkose/pozicijose. Bent jau man.”
Global Markets
Uncounted Geopolitical Risks: Interesting stuff from ING
http://www.rawprint.com/images/Iran07a.pdf
Kiek teko dometis JAV karine intervencija in the Middle Eeast, karai tarpusavi susije ir yra ganetinai seniai rengto plano dalis. Nors prognozes yra sudetingas ir nedekingas dalykas, siuo atveju US timetable svarbiausias ivykis – Prime Minister Tony Blair oficialus isipareigojimas palikti Downing Street this May. Taigi, jei bus dar viena intervencija – labiausiai tiketina dar pries isvykstant Blair, kuris jau paaukojo savo populiaruma remdamas Bush’o [na ne Bush’o, jis tik oficialus veidas:)] karus.