Jau dugnas?..

Investicinis bankas “Finasta” šiandien paviešino savo nuomonę Baltijos rinkų atžvilgiu:

Didžiausios nebankinės finansų maklerio įmonės Lietuvoje „Finasta“ ekspertai įspėja Lietuvos investuotojus, kad panikuoti jau per vėlu ir Vilniaus biržos indeksas jau beveik pasiekė psichologinį „dugną“. Todėl investuotojams pardavinėti akcijas pigiau nei buvo įsigyta ar pasitraukti iš investicinių fondų nebeapsimoka – tikėtina, kad 2007 metų rugpjūtį prasidėjęs staigus akcijų rinkos kritimas taip pat greitai apsivers atgal ir atneš dar didesnį pelną.

Duokdie, bet – su visa derama pagarba Finastai – tai labai drąsus pareiškimas.
Panika (kaip beje ir euforija) iš tiesų vieni didžiausių racionalaus investuotojų priešų. Vis dėlto, prognozuoti trumpalaikius rinkų svyravimus labai nedėkingas darbas.
Iš mano varpinės situacija atrodytų taip:

  • Akcijas pirkti reikia tada, kai jos pigios, o ne tada, kai jos brangios
  • Daugiausiai pigių akcijų atsiranda rinkos baimės periodais
  • Pigumą arba brangumą apsprendžia įmonės verslo+turto vertė, o ne jos akcijos kainos pokytis lyginant su buvusia vakar (prieš savaitę, mėnesį…)

Pusiausvyrai palaikyti, štai citata iš sausio 7d. Financial Times straipsnio:

“Emerging market stocks may look cheap based on their historic price-earnings ratio. However, earnings have been swollen by booming economic conditions, with current profit margins far above their long-term average. If profits revert to the mean, emerging market equities would look expensive.”

Taigi, ne viskas taip paprasta…

Author: Donatas

Paklauskit tų, kurie mane pažįsta.

8 thoughts on “Jau dugnas?..”

  1. Siandien visa JAV vel raudonavo kaip pomidorai. Jau nelabai aisku kas ir darosi, casho lyg ir yra, bet kazkoks vidinis balsas sako dar neliest. Nebent kai kuriuos likvidus jamti pagal divu pelninguma, ziurint, kad ir i TEO 0.26 / 2.18 x 100 = 11.93% graza. Buliukai turetu pradet trypt jau kanopomis.

  2. “ne viskas taip paprasta…” o, gal atvirksciai – viskas per daug paprasta, tik sunku sau pripazinti, kad buliu svente baigesi :)
    t.y. akcijos atspindi ateiti – kai visi tikejosi augimo – kainos kilo su geometrines progresijos pagreiciu. dabra jau turbut retas abejoja letejimu – todel ir fondu rinkos leisis su tokiu pat pagreiciu zemyn. labai geras FT pastebejimas – pabandykit kokios nors “eilines” augancios emerging rinkos imones ale Apranga pelninguma pamazinti per pus – ir PE gausit kosminius. o tai, kad dabar pagal buvusius rezultatus skaiciuojami PE PS yra labai mazi ir grazus – tai visiskai neaktualu ir kainos neitakoja.

  3. Gal ir ateis dugnas kada nors :) Net baisu darosi žiūrėt paskutinėm dienom rinkas. Gal Teo tuoj jau 2 Lt. nekainuos…. Na pagyvensim – pamatysim. Nėr ko spėliot iš kavos tirščių. Kita vertus jau nei techninė, nei fundamentali analizė nebetinka :) Nes praktikšai pagal abi, gali pirkt bet kurią OMX akciją ar fondą :)

  4. Reikėjo “Finastai” liepos, rugsėjo mėn. savo klientam aiškinti, kad yra saugesni fondai-Obligacijų, Ateities fondas ir galimas fondų keitimas, be platinmo mokesčio tik GPM mokestis ir t.t., o ne krizes dugne tokius kvailus pareiškimus daryti ir emeilu pradėti rinkų apžvalgas siuntinėti, manau tai – nesolidu.

  5. Arai, teisybės dėlei reiktų pripažinti, kad rugsėjo mėn. mažai kas galvojo, kad problemos nueis taip toli. Aš taip pat laikiausi nuomonės, kad problemos JAV yra lokalios ir pasaulio ekonomikos rimtai nepaveiks. Šiandien pradedu tuo abejoti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *