Varšuvos NT rinka

Praeitos savaitės pabaigoje teko sudalyvauti konferencijoje Varšuvoje, kur save pristatinėjo įvairūs vidurio ir rytų Europos nekilnojamojo turto fondai bei vystytojai. Antrą konferencijos dieną turėjom progą “gyvai” susipažinti su tuo, ką vystytojai veikia Varšuvoj – aplankyti visą krūvą statybviečių ir pasigrožėti tiek pat maketų.
Įspūdis maždaug toks – jei kam nors būstas Vilniuj atrodo brangus, nuvažiuokit į Varšuvą. Kvadratinis metras kad ir šiame stikliniame bokšte, kurį stato Orco (beje – trečias aukščiausias gyvenamasis pastatas Europoj), vidutiniškai kainuoja 7000 EURŲ (!).

null

Ir pusė jau parduota, nors dar iki galo nenugriautas ankščiau tame sklype stovėjęs namas.

Teisybės dėlei reiktų pasakyti, kad būsto projektų lygis gerokai skiriasi nuo mūsiškių – Vilniuje iki šiol dominuoja “dėžutės”. Tuo tarpu Varšuvoj matėm didžiulį plotą užstatytą (ir dar statomą) visai mielais keturaukščiais su vidiniais kiemeliais.

Kalbant apie biurų rinką, visą laiką galvoje sukosi mintis: Varšuvoj bet kas ir bet kur gali pristatyti bet kiek ir bet kokių dangoraižių. Ir jeigu taip, tai kur ta riba, kai jų tiesiog pasidarys per daug?

Author: Donatas

Paklauskit tų, kurie mane pažįsta.

5 thoughts on “Varšuvos NT rinka”

  1. manau nieko stebinančio ir išsiskiriančio iš bendro Rytų Europos fono mūsų kaimynų sostinėj nevyksta. Visų pirma Lenkija su 40mln. piliečių plečia savo centrą t.y. Varšuvą, kuri turi 2 milijonus gyventojų. Mums tik tenka pavydėti tokio populiacijos dydžio. Aišku tiek Lenkijoje, tiek Lietuvoje ir kituose rytų Europos regionuose jaučiamas didelis žmonių judėjimas į sostines, santykinai tai atrodytų panašiai, bet absoliutūs dydžiai Varšuvos NT kainas ir kelia iki 7000euro už kv. O kur dar ekonominiai faktoriai, kurie Lenkijai iš tiesų gana palankus. Nors ir infliacija gasdina drąsesnius žingsnius, bet juk Latvijos lygio nepasiekia:)

    Nepamirškime tokių miestų kaip Praha ar Budapeštas. Pastarasis jau seniai laikomas brangiausia Rytų Europos sostine.

  2. Oi nenorėčiau aš toje Varšuvoje gyventi. Verslo masteliai ten labai dideli, bet kai parvažiuoji į Vilnių tai atrandi visus “gyvenimo kaime” privalumus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *